logo_FPU

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

JANUÁR 2018    FEBRUÁR 2018   MAREC 2018  APRÍL 2018

AKTUÁLNY PROGRAM V RAMAGU ATELIÉRI

REZERVÁCIE: 0903 647 089

Program RAMAGU ATELIÉRU na jún 2018

3. 6. 2018 (nedeľa) 16:00 – POPOLUDNIE PRE DETI: Divadlo o hlúpom Jankovi (Divadelný svet)

Krátko po dni detí sa môžete so svojou rodinou zabaviť aj v RAMAGU ATELIÉRI. Opäť k nám pozývame profesionálnych divadelníkov, aby nám spríjemnili nedeľné popoludnie divadelnou inscenáciou určenou pre rodiny s deťmi.

8. 6. 2018 (piatok) 20:00 – FILM: BAJKERI (česká komédia, 2017, Kopp)

Nevlastní bratia Jakub a David spoločne s kamarátom Sašom trávia väčšinu času vo svete sociálnych sietí. Vzťahy pre neho predstavujú chaty s virtuálnymi dievčatami, ktoré nikdy nevideli, obživu – falošná módna šou, v ktorej sa predstiera niečo, čo nie je a najväčším životným problémom – vybitý mobil alebo nefunkčná wifi. Na nátlak rodičov sú donútení vydať sa pod vedením Davidovej pôvabnej „macochy“ Terezy na dvesto-kilometrový cyklovýlet.

10. 6. 2018 (nedeľa) 16:00 – DIVADLO: 7 kozliatok – premiéra (Detský divadelný krúžok)

Scenár na motívy rozprávky 7 kozliatok a vlk napísali samotné deti, ktoré navštevujú divadelný krúžok pod vedením Lívie Dermovej. V rozprávke sú zúročené vedomosti a skúsenosti, ktoré deti počas prvého roku v divadelnom krúžku nadobudli. Pesničky, humorné situácie, divadelné choreografie- to všetko vám nádejní mladí herci ponúknu na premiére svojej prvej veľkej divadelnej hry – 7 kozliatok.

24. 6. 2018 (nedeľa) 20:00 – DIVADLO: Guroľské pošodky 2 – (RAMAGU)

Guroľské pošodky si získali v repertoári RAMAGU veľmi vážené miesto, pretože ide o predstavenie, ktoré dokáže vyčariť na tvárach divákov pretrvávajúci úsmev a to najmä vďaka vtipu a hodnote, ktorú v sebe skrýva goralské nárečie. Celý kabaret bude opäť v goralčine a pôjde o premiéru druhého dielu tohto úspešného kabaretu. Jedná sa o našu horúcu novinku.

29. 6. 2018 (piatok) 20:00 – ZÁBAVNÝ VEČER: Zamagurský súboj obcí

Tematické večery sa v našom ateliéri tešia obľube. Tentokrát vám prinášame zábavný súťažný večer pre družstvá vytvorené zo zástupcov jednotlivých zamagurských obcí. V zábavnom vedomostnom kvíze a rôznych súťažiach budú zamagurské tímy súťažiť o zaujímavé hodnotné ceny pre svoju obec. Ktorá obec si z tohto večera odnesie titul šampióna? Navštívte nás a buďte pri tom!

 

TANEČNO-POHYBOVÉ CVIČENIA- každý pondelok

Tanečno-pohybové cvičenia pre ženy v našom ateliéri vedie Simona Marhefková.  Cvičí sa stále v pondelok o 18:30 a podľa dohody na pondelňajšom stretnutí ešte v ďalší vybratý deň v týždni.

RITRO_PNG

Hlavný sponzor RAMAGU, o. z.

  • vstupné na všetky podujatia mesiaca je 2,50 € / osoba, deti do troch rokov grátis
  • kapacita RAMAGU ATELIÉRU je obmedzená na 90 osôb
  • v prípade záujmu je ideálne si miesta rezervovať na telefónnom čísle 0903 647 089, e-mailom na divadlo.ramagu@gmail.com, alebo osobne v RAMAGU ATELIÉRI
  • rezervované lístky je potrebné vyzdvihnúť najneskôr 15 minút pred začiatkom predstavenia
  • počas celého mesiaca bude prebiehať výstava fotografickej tvorby Mgr. Jána Gemzu
  • otváracie hodiny: vždy po programe

__________________________________________________________

RAMAGU ATELIÉR – priestor pre kultúru a spoločenský život  v regióne.

Aj vy nám môžete pomôcť. Akýkoľvek dar pre účel našej tvorby a realizácie projektov nás skutočne veľmi poteší. Ak ste sa rozhodli pomôcť nám, môžete tak urobiť prostredníctvom bankového spojenia IBAN: SK40 6500 0000 0000 2032 4141. Do správy pre prijímateľa prosíme uviesť, že ide o sponzorský dar. Všetky prostriedky budú vynaložené pre účel pripravovaného RAMAGU ATELIÉRU. Srdečná vďaka všetkým!

Spišská Stará Ves je mestečko na slovensko-poľskom pohraničí, ktoré má svojou polohou a históriou úlohu spádového sídla a lídra v mnohých oblastiach. Prítomnosť Poľska, cestovný ruch Pienin, stredné a základné školstvo, veľký zamestnávateľ, malé a stredné podniky – to všetko dokladuje aktívny život regiónu a zároveň jeho potreby. Kultúra sa však vytratila. Sedem rokov práce v tomto regióne nás presviedča, že ľuďom chýba a nemajú sa s ňou kde pravidelne stretnúť. Domy kultúry sa stávajú dejiskom svadieb a príležitostných stretnutí. Samosprávy nestačia prevziať úlohu lídra v oblasti kultúry. My chceme priložiť ruku k dielu. Dobrovoľnícky sme z bývalej reštaurácie vybudovali pekný priestor, ktorý je pripravený prinášať ľuďom divadlá, filmy, koncerty, literárne večery, besedy, workshopy, výstavy a ďalšie formy umenia. Najviac si prajeme, aby ľudia nemuseli cestovať 40 kilometrov do najbližšieho kina a 65 kilometrov do najbližšieho divadla, nehovoriac o hudbe, či náročnejších žánroch. Náš RAMAGU ATELIÉR má za cieľ ponúknuť pravidelnú kultúru pre tunajších ľudí, školákov, či turistov a urobiť toto miesto vztyčným bodom pre kultúrny kontakt s Poľskom, ktoré je našim priamym susedom. Želáme si tiež, aby sme rozšírili možnosti trávenia voľného času pre školákov, ktorí by sa mohli rozvíjať v oblasti umenia. Ľudia, nech žijú kdekoľvek, cítia potrebu kontaktu s umením. RAMAGU ATELIÉR má chuť naštartovať kultúrny život v regióne!