Aktuálny repertoár

Veľa kriku pre nič – W. Shakespeare (60 minút)

foto

 

Réžia: Michal Novák, Dušan Kubaň

Hrajú: Lukáš Marhefka, Simona Marhefková, Zdenko Dudžák, Lenka Kováčiková, Michal Novák, Dušan Kubaň

Frivolný príbeh o láske romantickej aj láske hašterivej skrýva v sebe mnoho ďalších rovín. Kto bude sledovať pozorne, nájde odkaz o tom, ako klebety narobia trampoty. Uvidíte, ako sa postavy vymknú autorovi spod pera, riadiť cesty srdca je nemožné aj pre velikána Wiliama Shakespeara. Zabavíte sa, dojmete sa a nakoniec budete spokojní, lebo keď už nie v živote, aspoň v divadle budú škodcovia odhalení.

________________________________________________________________________________

Goralské rozprávky (50 minút)

gr 3

Literárna predloha: Vodníkove zlaté kačky (V. Majerik, Peter Glocko)

Réžia: Michal Novák a Dušan Kubaň

Hrajú: Simona Marhefková, Lukáš Marhefka

Goralské rozprávky sú mozaikou troch príbehov, v ktorých sa deti stretávajú s čarovnými bytosťami, zvieratkami i kúzlami, na základe ktorých je vysvetľovaná dôležitosť pomoci svojím kamarátom, rozlišovanie dobra od zlého a deti majú možnosť spoznávať tunajšiu kultúru a tradície. Ide o interaktívne zábavné predstavenie, kde si spolu s hercami môžu zahrať aj deti.


Antigona v New Yorku – J. Glowacki (70 minút)

antigonanet

viac info

RéžiaMichal Novák a Dušan Kubaň

Hrajú: Simona Marhefková, Lukáš Marhefka, Lívia Frankovská,  Zdenko Dudžák

Príbeh bezdomovcov poukazuje na život ľudí na ulici v rušnom americkom New Yorku. Aj napriek nepríjemným denným starostiam o prežitie majú bezdomovci svoje sny, spomienky a túžby. Ich naplnenie je však otázne…


Matka – J. G. Tajovský (50 minút)

MATKA net

RéžiaMichal Novák a Dušan Kubáň

Hrajú: Lívia Frankovská, Simona Marhefková, Lukáš Marhefka, Zdenko Dudžák

Rodinné zázemie na dedine je svojou konzervatívnosťou častokrát azylom pred nástrahami moderného sveta. V tomto príbehu sa však stretávame aj s problémami vidieka a neoblomnými princípmi, či zásadami života na dedine. Matka, ktorá reprezentuje hlavnú postavu deja, zvádza počas celej hry vnútorný konflikt vlastného šťastia a šťastia svojej dcéry…Kabaret – Guroľské pošodky (50 minút)

pošodky

Réžia: kolektív

Hrajú: Lukáš Marhefka, Simona Marhefková, Zdenko Dudžák, Lívia Frankovská

Kabaret je kombináciou pesničiek a hovoreného dramatizovaného textu, ktorý vás svojou atmosférou vtiahne do osudov a príbehov starých rodičov – Goralov. Zaspomínajte si a zabavte sa s nami! Ak aj vás baví široká humorná škála možností, ktorú v sebe ukrýva nárečie, určite by ste si mali nájsť čas na Guroľské pošodky.

 

________________________________________________________________________________

Červená Čiapočka (50 minút)

čč

Réžia: kolektív

Hrajú: Lívia Frankovská, Simona Marhefková, Lukáš Marhefka, Zdenko Dudžák

Čo sa stane, keď si stará bláznivá babka Haňa, ktorá chce deťom prečítať rozprávku, zabudne svoju rozprávkovú knižku? Začína improvizácia a divadlo. Začína rozprávka plná humorných a napínavých scén, ktoré babičke pomáhajú vytvoriť samotní diváci.

________________________________________________________________________________

O Jankovi a Marienke (50 minút)

JaMnet

Réžia: Michal Novák a Dušan Kubáň

Hrajú: Simona Marhefková, Zdenko Dudžák, Lívia Frankovská

Napriek zákazu mamičky, sa Janko a Marienka vyberú na dobrodružnú cestu do začarovaného lesa, kde sa stretávajú so zlou strigou. Tá sa v snahe o nalákanie Janka a Marienky do svojej perníkovej chalúpky dostáva do rôznych komických situácií, pri ktorých jej asistuje kúzelná lopata. Podarí sa strige Brigite dostať Janka a Marienku do svojej pece alebo nad jej kúzlami zvíťazí detská fantázia a vynaliezavosť? Známy príbeh dvoch veselých súrodencov, ktorých zvedavosť zatiahne až k perníkovej chalúpke, je v inscenácii Divadla RAMAGU obohatený o veselé autorské piesne a interaktívne scény s detským divákom. Inscenácia je primárne určená deťom predškolského veku a prvého stupňa, no na svoje si prídu aj dospelí.

________________________________________________________________________________

Bratia Čapkovci – Lásky hra osudná (60 minút)

LHOnet

Commedia dell’arte

Réžia a scénografia: Vanda Zemanová Alberty

Dramaturgia: Lucia Steltenpohlová

Hrajú: Lukáš Marhefka, Simona Marhefková, Zdenko Dudžák, Lívia Frankovská

Intrigán Brighella (Lukáš Marhefka) sa snaží ponúknuť krásnu Izabellu (Lívia Frankovská) dvom absolútne odlišným mužským typom. Gilles (Simona Marhefková) verí, že ženu si môže získať len básňou, citom a nežnými výlevmi lásky. Naopak, Trivalin (Zdenko Dudžák), ktorému je prirodzený goralský charakter, uprednostňuje pri dobíjaní ženských sŕdc hrubú mužskú silu. Kto z týchto dvoch pánov nakoniec získa srdce spanilej Izabelly? Zábava, spev, tanec, improvizácia, prvky goralského nárečia… Taká je nová bláznivá komédia Divadla RAMAGU, ktorá vznikla na základe spolupráce s režisérkou Vandou Zemanovou Alberty, absolventkou Katedry réžie a dramaturgie na divadelnej fakulte VŠMU a dramaturgičkou Luciou Steltenpohlovou, poslucháčkou divadelnej vedy.

________________________________________________________________________________

Polepetko – na motívy rozprávky od Petra Stoličného (45 minút)

gibeľ15-20

Réžia: kolektív

Hrajú: Lukáš Marhefka, Simona Marhefková, Lívia Frankovská, Zdenko Dudžák

Známa rozprávka o popletenom no úprimnom chlapcovi, ktorý aj napriek svojej popletenosti stretáva svoju lásku – princeznú Pletanu. Jej otecko kráľ je už dlho veľmi smutný, pretože obávaný zbojník mu ukradol jeho kráľovskú korunu. Jeho pomocníci mu však nevedia korunu vypátrať, no Polepetkovi sa to vďaka jeho úprimnej povahe podarí a čaká ho kráľovská odmena. 

________________________________________________________________________________

Kráľove nové šaty (50 minút)

saty

Réžia: kolektív

Hrajú:  Zdenko Dudžák, Lukáš Marhefka, Simona Marhefková

Rozprávka Kráľove nové šaty vznikla na motívy rozprávok H. CH. Andersena. Ide o príbehy O lenivom kráľovi a Cisárove nové šaty. RAMAGU v tejto hre poteší deti i dospelých, pretože vďaka vlastnej réžii nadviazalo na skúsenosti s hraním pre celé rodiny a tak hra so sebou prináša nie len divadelnosť, ale aj dávky šikovného humoru. Celou hrou vás budú sprevádzať šašovia Pepe a Gašpar, kráľ a Kvetka.

________________________________________________________________________________

Kráska a zviera (45 minút)

IMG_9839

Réžia: Lívia Frankovská

Hrajú: Simona Marhefková, Zdenko Dudžák, Lenka Kováčiková

„Nie všetko je vždy tak, ako sa na prvý pohľad zdá.“ Kráska nemôže nájsť svojho otecka. Vyberie sa teda na dobrodružné pátranie. To ju dovedie až do zakliateho zámku, kde stretáva princa, ktorého víla začarovala do podoby zvieraťa… Interaktívne predstavenie o láske, strachu a odvahe prináša divákom okrem emotívnych aj množstvo vtipných situácií.

________________________________________________________________________________

Hamčo (40 minút)
IMG_8185

 

 

 

 

 

 

Réžia: Lukáš Marhefka

Hrajú: Lukáš Marhefka, Simona Marhefková


„Som hladný, daj mi jesť!“ Takto sa zvykne pozdraviť Hamčo, nenásytný vandrovník, ktorý putuje krajinou a pojedá všetko, čo mu príde pod ruku. Keď vám zaklope na dvere, majte sa na pozore, aby vám nezjedol celú chalupu! Zamagurskú „godku“ o Hamčovi spracovali do divadelného predstavenia herci Divadla RAMAGU podľa literárnej predlohy, autormi ktorej sú Viktor Majerik a Peter Glocko. Príbeh o Hamčovi je jedným z troch príbehov, ktoré RAMAGU spracovalo aj do filmovej podoby vo filme Goralské rozprávky, tentokrát sa s ním však stretnete naživo.